Günümüzde Bir Cennet Avşa Adası

Marmara denizinin güneyinde bulunan takımadalardan en büyük üçüncüsü olan Avşa Adası birçok yönü ile tatilcilerin ve ufak molalarla motive olmak isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Adaya ulaşım feribot, yolcu gemisi ve deniz otobüsleri ile sağlanabilmektedir. Civarındaki İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa ve Balıkesir gibi büyük şehirlerden sıklıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Tarifeler için güncel listeleri takip edebilir ve tatilinizi buna göre ayarlayabilirsiniz. Ada gerek topraklarının bereketi gerek konumunun iklimsel özellikleri ile gelen misafirlerine rahat ve keyifli anlar yaşatma imkânı sunmaktadır.

Yeşil ile mavinin birleştiği, güneşin günün her saati adanın farklı noktalarından izlenebildiği, doğal güzelliklerle çevrili ada; konaklama, yeme içme ve doğa gezileri ile çeşitli alternatifleri barındırmaktadır. Adanın muhteşem koyları arasında Altınkum, Kumtur, Mavi, Çınar, Manastır, Tavşanlı ve Karadut Koyları sayılabilmektedir. Çınar koyu sahil şeridi ile adanın en uzun koyudur.

Tarihi Çınar Restaurant, Deniz Yıldızı, İsmet’in Yeri, Mert Restaurant ve Ayayna Beach koyun önemli işletmelerindendir. Kumtur koyu bakir kalan ve üzerinde işletmeler olmayan doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir. Üzerindeki Karadut ağacından adını alan Karadut Koyu iki adet çay bahçesi ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Manastır koyunda tarihi kalıntılara rastlayabilir ve yerinde inceleyebilirsiniz. Limana bağlayacağınız kendi tekneniz ve ya kiralanabilen tekneler ile koylara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kara yolculuğu da koylara gidebilmenizin bir diğer yoludur.

Değirmenardı mevkii adanın güneşi en güzel gören bölgesidir. Güzel fotoğraf çekimleri ile güneşin batış anını kendi anılarınızla ölümsüzleştirebilirsiniz. Adada konaklama için seçebileceğiniz otel, motel, butik otel, apart otel, pansiyon, bağ evleri gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. Sezona göre 35 liradan başlayan fiyatlar 200- 250 liraya kadar çıkabilmektedir. Eğlence merkezde barlar sokağında ve 200 metre uzaklıktaki diskolar mevkiinde parlayan yıldızlar altında yaşanmaktadır.

Adanın kendi mutfağı yanı sıra dünya mutfaklarına da yer veren işletmeler bulunmaktadır. Gece ve gündüz hayatın akışını sımsıcak içinizde hissedeceğiniz adada tatiliniz son bulmasını istemeyeceğiniz şekilde devam eder ve büyülü hatıralar birikiminizle bir sonrakine kadar son bulur.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR
  • Rotomız Avşa Adası

  • Avşa Adası'nda Yoga ve Meditasyon: Ruhsal Yolculuğa Çıkın Avşa Adası, Ege Denizi'nin incisi..
  • Avşa Adasına Gidiyoruz

  • Avşa Adası'nda Alışveriş: Yerel Ürünlerin Tadını Çıkarın Avşa Adası, turistler için sadece..