Avşa Adası’nda Nerede Kalalım?

Avşa Adası Marmara denizinin güneyinde yer alan takımadalardan biridir. Ulaşım yakınlarda bulunan İstanbul, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ gibi büyük şehirlerden kolaylıkla sağlanmaktadır.


Adaya ulaştığınızda ilk adım attığınız yer adanın iskele meydanıdır. Bu meydanda sizi karşılayabilecek olan bazı komisyoncular bulunmaktadır. Bu kişiler konaklama yerleriyle anlaşmalı olan ve müşteri sayısı üzerinden ödeme alan insanlardır. Tavsiyemiz kendinize uygun bir konaklama merkezini zaten hemen her yerin yürüme mesafesinde olması ile zevkle ve kendiniz araştırarak bulmanızdır. Adada pansiyonlar, oteller, moteller, butik oteller, apart oteller ve bağ evleri gibi çok sayıda konaklama adresi bulunmaktadır. Eğer kendi evinizin rahatlığında ve konforunda bir tatil planladıysanız apart oteller tam size göredir.

Size verilen dairelerde kendi kullanımınız için mutfak ve içerisinde kullanabileceğiniz araç gereçler bulunmaktadır. Böylece yemeğinizi istediğiniz saatte kendiniz pişirip yine apart otelin bahçesinde yiyebilirsiniz. Mangal keyfinizi de bahçe imkânı olan apart otellerde yerine getirebilirsiniz. Pansiyonlar genellikle ortak kullanım için mutfak sunmaktadır. 2, 3, 4 ve ya daha fazla kişi sayısına uygun odaları bulunan pansiyonlar mevcuttur. Butik oteller daha şirin bir ortam sunarken yıldızlı oteller konfor yüzdenizi arttırmaktadır. Havuzlu ve aquaparkı olan oteller de bulunmaktadır. Yarım pansiyon konaklamada kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti de alabilirsiniz.


Kalacağınız yerin bölgesini seçerken de merkeze olan uzaklığa göre hareket edebilirsiniz. Yiğitler bölgesi, Değirmenardı mevkii adanın merkeze daha uzak olan yerleridir. Ancak gün boyu hizmet veren minibüsler mevcuttur. Merkezde bulunan pansiyon ve oteller ile eğlence ve yeme içme mekânlarına daha yakın olabilirsiniz.


Ada Pansiyon, Adaroom Apart Otel, Afissia Garden Hotel, Altınkum Tatil Konakları, The Park Hotel, Zeus Otel, Alya Apart Otel, Anı Motel, Asmalı Apart Otel, Quenn Otel, Manyas Suit Apart Otel, Saray Pansiyon, Avşar Apart Otel, Bahar Aqua Resort, Efe Apart , Ege Motel, Kum Motel, sahil Yakamoz Pansiyon gibi pek çok farklı alternatifiniz bulunmaktadır.


Kendi tatil rahatlığınıza göre istediğiniz bir merkezi seçebilir ve adanın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Keyifli tatiller.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR
  • Rotomız Avşa Adası

  • Avşa Adası'nda Yoga ve Meditasyon: Ruhsal Yolculuğa Çıkın Avşa Adası, Ege Denizi'nin incisi..
  • Avşa Adasına Gidiyoruz

  • Avşa Adası'nda Alışveriş: Yerel Ürünlerin Tadını Çıkarın Avşa Adası, turistler için sadece..